Після настання 6-тимісячного віку дитині провідні спеціалісти рекомендують поступово вводити у її раціон додаткове харчування – так званий прикорм. Раніше розпочинати, якщо дитина на грудному вигодовуванні, не слід, материнське молоко повністю задовольняє усі потреби. З введенням прикорму у помешканні з’являється і новий девайс – спеціальний дитячий стільчик для годування.
Бо це зручно – дитинка сидить високо, просто її годувати, а ще й столик є перед нею – з часом буде й сама їсти з гарненьких дитячих тарілочок. Але деякі мами навіть не підозрюють, що стільчик може бути небезпечним.
Що слід враховувати, щоб стільчик для годування був безпечним?
Особливості конструкції і модель стільчика для годування
Різні виробники пропонують різноманітні моделі стільців для годування. Найпоширенішими є конструкції, що мають дві А-подібні ніжки-розпорки, а між ними – дитяче кріселко зі знімною стільницею. Крісло може регулюватися по висоті розташування і куту нахилу. До крісла приєднується стільниця.
Щоб стілець для годування був безпечним для використання, слід звернути увагу на наступні особливості його конструкції:
– стійкість стільчика, особливо, в положенні сідельця у верхній точці;
– при наявності на ніжках коліщат для пересування конструкцією повинно бути забезпечена їх фіксація.
Обираючи таку модель стільчика для годування, слід звернути увагу й на наявність ременів безпеки. Вони повинні бути обов’язковими. Дитина починає сидіти в кріслі в той час, коли в неї спостерігається стрибок росту і розвитку – їй цікаво випробовувати свої сили і навчатися чомусь новому. Тому вона точно спробує у стільчику встати, опираючись на підніжку, лягти на стільницю, а то й вилізти самостійно зі стільця. Пара секунд і непристебнута дитина може випасти зі стільчика.
В ідеалі сідельце повинно мати п’ятиточечні паски безпеки. Якщо дитяче крісло для годування матиме трьохточечні ремені (лише між ніжок і в районі стегон), для безпеки слід знімати підніжку, щоб дитина не могла відштовхнутися ногами від неї і не випала зі стільчика.
Замок на пасках безпеки не повинен легко відкриватися.
Особливості використання дитячого стільчика для годування
- Дитячі стільчики для годування відрізняються як загальною конструкцією, так і окремими деталями: розміром і конфігурацією кріселка, розміром стільниці, наявністю і формою підніжки і підлокітників на сидінні. Ці нюанси можуть бути значимими для дитини, тому найкращим варіантом буде покупка стільчика для годування разом з дитиною. Можна буде малечу посадити в кріселко, подивитися на реакцію, оцінити зручність і функціональність самого стільчика.
- Для безпечного користування стільчиком для годування слід притримуватися простих правил:
- Починати використання тільки тоді, коли дитина вже вміє самостійно сидіти.
- Для безпеки ніколи не слід залишати дитину без нагляду, навіть, якщо вона в стільчику буде пристебнута. Особлива увага приділяється під час їжі.
- Перше знайомство зі стільчиком не обов’язково повинно супроводжуватися процесом годування. Нехай дитина трохи посидить в ньому, звикне, познайомиться зі столовими приладами, тарілочкою. Але, при цьому, не слід використовувати стільчик дуже часто не за призначенням, бо тоді під час годування малеча може не захотіти бути в ньому, сприймаючи стільчик як місце для розваг.
- Щоб стільчик не був пов’язаний з негативними емоціями, не треба саджати в нього дитину насильно.
- Підлаштуйте стільчик під дитину задля її безпеки і зручності:
- оберіть висоту кріплення плечових ременів безпеки, їх довжину і об’єм;
- налаштуйте висоту підніжки – ноги у дитини повинні на неї опиратися і бути зігнутими у колінах на 90°. Якщо стілець обладнаний 3-х точечними пасками безпеки, то підніжка не повинна бути.
- рівень столика повинен бути під лінією грудей дитини і її лікті, при бажанні, легко можуть розміщуватися на стільниці. Якщо рівень столика буде вище, то треба використовувати допоміжні пристосування – бустер, спеціальну подушку. Інколи щільна подушка потрібна буде й під спину, для того, щоб дитина сиділа рівно, не згинаючись.
Якщо дитина відчуває в стільчику некомфортно, намагається встати і проситься на ручки, можна спробувати зняти стільницю і підсунути стілець до загального столу. Так дитина буде відчувати себе у колі сім’ї і сидіти у стільчику спокійно під час годування.
Спокійного і безпечного вам годування!